PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ AKADEMICKA

  

Materiały eksperckie

 

Robert Lauks - "PRZEDSIĘBIPORCZOŚĆ AKADEMICKA  – SPÓŁKI SPIN OFF / SPIN OUT

Masz w sobie żyłkę naukowca i przedsiębiorcy? Zastanawiałeś się kiedyś jak wygodnie byłoby łączyć naukową pasję i jednocześnie zarabiać na tym pieniądze? Myślałeś, jak skutecznie wykorzystać wiedzę zdobytą w trakcie liceum i studiów, ale nie wiesz skąd brać pomysł na biznes? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco, to powinieneś wiedzieć czym jest przedsiębiorczość akademicka.

Artykuł - "Przedsiębiorczość akademicja - spółki spin off / spin out"

 

 

 

Justyna Ratajczak - "AKADEMICKIE INKUBATORY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI JAKO ALTERNATYWA DO 
PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ"

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to największa inicjatywa akademicka ostatnich lat, mająca na celu rozwój przedsiębiorczości wśród Polaków. AIP funkcjonują przy 31 najlepszych uczelniach w Polsce. Sieć Inkubatorów AIP stanowi największą tego typu instytucję w Europie Środkowo – Wschodniej. Obecnie w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości w całej Polsce funkcjonuje ponad 1350 rozwijających się firm.

Artykuł - "Akademickie inkubatory przedsiębiorczości jako alternatywa do prowadzenia działalności gospodarczej"

 

 

 Joanna Wójtowicz - "PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ MŁODZIEŻOWA I AKADEMICKA W POLSCE"
 

 Od lat analitycy rynkowi zgadzają się, iż kluczowym elementem sukcesu współczesnych gospodarek krajów rozwijających się będą aspekty technologiczne oraz innowacyjność. Powszechny stał się trend „innowacja podstawą gospodarki”, który znalazł swoje odzwierciedlenie szczególnie w dynamicznie rozwijających się poprzez inwestowanie w badania i rozwój krajach dalekiego wschodu, z Chinami na czele.

Artykuł - "Przedsiębiorczość młodzieżowan i akademicka w Polsce"

 

  

Robert Lauks - "PSYCHOLOGICZNE PODSTAWY KREATYWNEGO MYSLENIA"

Pewnie wielu z was zastanawiało się co leży u podstaw kreatywnego myślenia. Dlaczego jedni z nas sypią pomysłami, także na własny biznes, jak z rękawa a innym przychodzi to z wielkim trudem. Psycholodzy również zadali sobie to pytanie. Po przeanalizowaniu kilkudziesięciu przypadku wielkich biznesów doszli do wniosku, że w tym aspekcie znaczenie mają zdolności twórcze. Czym one są?

Artykuł - "Psychologiczne postawy kreatywnego myślenia" 

 

  

Robert Lauks - "O innowacyjności"

W kreatywnym myśleniu nie bez znaczenia jest też postęp techniczny, który napędza generowanie kolejnych pomysłów. Będzie to szczególnie istotne w kontekście generowania pomysłów biznesowych, które muszą tenże postęp technologiczny uwzględniać.Tak więc kilka słów o innowacyjności ...

Artykuł - "O innowacyjności"

 

Realizowane projekty

Człowiek - najlepsza inwestycja!

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego